گالری تصاویر
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفر ظریف به آمریکای لاتین در آینده نزدیک


  چاپ        ارسال به دوست

سفر ظریف به آمریکای لاتین در آینده نزدیک

در دیدار محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان و «دلسی رودریگرز» وزیر امور خارجه ونزوئلا و هیأت عالی‌رتبه اقتصادی همراه، راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه و مسائل مورد علاقه مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.

محمدجواد ظریف با ارزیابی وضعیت روابط دو کشور ایران و ونزوئلا گفت: ما در شرایط سخت و عادی با ونزوئلا روابط خوب و حسنه‌ای داشته‌ایم و داریم و آماده‌ایم چشم‌انداز مناسبات دوجانبه را بیش از پیش در چهارچوب منافع مشترک گسترش دهیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به تحولات و شرایط مقطع تحریم اظهار کرد: ما در دوره تحریم‌ها با مشکلات زیادی در زمینه نفت مواجه بوده‌ایم و در شرایط فعلی درصدد اعاده ظرفیت‌های عادی گذشته‌مان هستیم.

ظریف با ابراز امیدواری نسبت به شکل‌گیری سفر خود در آینده نزدیک به ونزوئلا و کشورهای آمریکای لاتین، گفت: ما در آینده نزدیک با همتای ونزوئلایی در زمینه ظرفیت‌های جدید مناسبات دو کشور رایزنی بیشتری خواهیم داشت.

وی با اشاره به تشریک مساعی موفق تهران و کاراکاس در مجامع بین‌المللی خاطرنشان کرد: باید همکاری‌های نزدیک و سازنده دو کشور هرچه بیشتر در مجامع بین‌المللی و با هدف برگزاری هرچه موفق‌تر جنبش غیرمتعهدها فزونی پیدا کند.

وزیر امور خارجه با تشریح زمینه‌های همکاری‌های دوجانبه درخصوص دارویی و اجرای پروژه‌های مورد علاقه و همکاری‌های بانکی، رایزنی هرچه بیشتر شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و خصوصی را گشایشگر فرصت‌های جدید متقابل ارزیابی کرد و گفت: هیأت اقتصادی همراه متشکل از کارآفرینان و صاحبان بخش خصوصی ایران خواهند بود.

بر اساس این گزارش، دلسی رودریگرز وزیر امور خارجه ونزوئلا با دعوت مجدد و ابراز خرسندی از شکل‌گیری سفر وزیر امور خارجه کشورمان به کاراکاس گفت: ما منتظر سفر جنابعالی به ونزوئلا هستیم و ما اینک با هیأت اقتصادی همراه شامل وزیر نفت و معاون رئیس‌جمهور ونزوئلا به تهران آمده‌ایم و امیدواریم در این سفر بتوانیم راه‌های گسترش مناسبات دوجانبه را بویژه در عرصه‌های جدید مورد بررسی قرار دهیم.

وزیر امور خارجه ونزوئلا در خصوص تحولات نفت اظهار کرد: رایزنی ونزوئلا با اعضای اوپک همواره مبتنی بر این رویکرد بوده که حق ایران است تا سقف تولید خود را بطور طبیعی به سهمیه سابق برساند.

رودریگرز افزود: ما آمادگی داریم که همکاری‌های دارویی و بانکی، گشایش خطوط اعتباری، همکاری در زمینه معدن را در دوره جدید روابط گسترش دهیم و در خصوص همکاری‌های بین‌المللی بویژه پیرامون شکوفایی جنبش غیرمتعهدها، رایزنیهای دو کشور را فزونی بخشیم.

 


٢٠:٣٩ - 1395/01/31    /    شماره : ٣٨٩٠٢٠    /    تعداد نمایش : ٢٦٩خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران